Ez történt dec.-

Ez történt
2018.04.13.------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Digitális témahét:
2018.03.09.------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pénzügyi és vállalkozási támahét:
2018.02.16.------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Farsang és Kiszebáb égetés
2018.02.13.------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Szép Magyar Beszéd" verseny, a fogadóbizottság felkészült:
Érkeznek a vendégek
A zsűri is készen áll:
Köszöntjük kedves vendégeinket:
László G. Attila színművészé a színpad:
Eredményhirdetés:
Az 5.-6. osztályosok nyertesei:
  • Bal szélen Fonyódi Zoé 5. osztályos tanuló a verseny 1. helyezettje
A 7.-8. osztályosok nyertesei:
  • Jobb szélen Fonyódi Noel 8. osztályos tanuló a verseny továbbjutója
  • Az áporkai versenyzők:
Életképek a versenyről:
2017.12.22.------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Suliváró Irénke nénivel!
Idén december 22-én került sor a hagyományos karácsonyi kavalkádra. Tiszteletes asszony karácsonyi műsorát az iskolai kórus bemuitatója követte Irénke néni vezénylésével. Megtisztelt bennünket jelenlétével Orbán Jánosné nyugalmazott tanítónő és Feith János, iskolánk alapító igazgatója.
Az ünnepség után az igazgatói dicséretek kiosztása követezett. Az elismerésekhez szívből gratulálunk!
Iskolánk alapító igazgatója, Feith János vasdiplomát kapott, amelyhez szívből gratulálunk!
2017.12.08.------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Az 2. adventi gyertya meggyújtására a 2. osztály készült műsorral:
2017.12.06.------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Az iskolába is megérkezett a Mikulás! :)
2017.12.05.------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A fogyatékkal élők világnapja december 3. Az áporkai diákok Kiskunlacházára látogattak ez alkalmoból!

Egy emlékezetes délelőtt
Reggel mindenki pontosan és izgatottan érkezett. Egy rövid létszámellenőrzés után indulhattunk is. A buszmegállóig nevetve sétáltunk, s a hangulat a megállóban sem hagyott alább. A jégen csúszkálva, csoportokba verődve vártuk azt a sárga csodát, ami elvisz minket Lacházára. A buszon mi voltunk a leghangosabb társaság, de ezt már mindenki megszokta tőlünk. Leszálltunk, s pár perc séta után meg is érkeztünk rövid kirándulásunk helyszínére. Mindannyian csendben néztük az épületet pár percig, aztán bementünk a Szent Imre úti Általános Iskolába. Az aulába belépve elfogott minket a honvágy, és – bár csak pár órára jöttünk –, mindenkinek hiányzott a mi iskolánk az ismerős illatokkal, az ismerős arcokkal és az ismerős hangokkal együtt. Itt minden idegen volt. A kisebb sokk után megérkeztünk az első állomásra. Itt két kisebb csoportra osztottak minket. Az első csoportban a mozgássérütekről volt szó. Néhány hasznos információ után mi is kipróbálhattuk, milyen kerekesszékkel közlekedni. Két fajta tolószék volt, az egyiket mi magunk használhattuk egyedül segítség nélkül, a másikhoz viszont már egy osztálytársunk segítsége kellett, mert azt nem tudtuk meghajtani egyedül. Eközben a második csoport a látássérültek írásával, a Brau-írással ismerkedett meg. Egy vakírógéppel a saját keresztnevüket vetettük papírra. Ezután az állomás után négy csoportot alkotva szétváltunk. Voltak, akik egy sötét szobába mentek különböző hétköznapi feladatokat elvégezni, míg mások a jelnyelvvel ismerkedtek meg. Miután már mindenki végzett minden állomáson, a büfé előtti asztaloknál beszélgettünk, vagy az épületben mászkáltunk csoportokba verődve. A busz indulása előtt öt perccel már ott voltunk a megállóban. A busz megérkezett, és magunkhoz képest sikerült kulturáltan felszállni. A buszon utazó felnőttek és idősebbek mosolyogva néztek minket, nem bosszankodtak a hangerőnk miatt. A visszaút viszonylag csendesebben telt, mert már fáradtak voltunk. Leszállás után visszamentünk az iskolába, és megreggeliztünk.
Ha egy szót kéne mondanom arról, hogy milyen volt ez a nap, azt mondanám, hogy fantasztikus! Sokat tanultuk, és hatalmas élménnyel és tudással gazdagodtunk.
Berényi Blanka, 6. osztályos tanuló
2017.12.01.------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Az adventi időszakot az első osztályosok műsorral köszöntötték: