Magyarország Mesterséges Intelligencia Stratégiájának MI Kihívása

Kormányzati cél, hogy a Magyarország Mesterséges Intelligencia Stratégiájában foglaltaknak megfelelően a társadalomhoz közelebb kerüljön a mesterséges intelligencia és a lakosság felkészüljön annak alkalmazására.

Az ennek keretében indított – a lenti linken található – „MI Kihívás” nevű tudatosító kampány célja, hogy 2021 végéig egymillióan átfogó képet kapjanak a technológiában rejlő lehetőségekről, és közülük százezren megismerjék a mesterséges intelligenciával kapcsolatos alapvető tudnivalókat. Az ELTE szakemberei által kidolgozott ingyenes online kurzus („Bevezetés a Mesterséges Intelligencia világába”) a laikus érdeklődők számára is kiindulási alapként szolgál ahhoz, hogy általános információkat szerezzenek a technológiáról, és elvégezhessék ezt a képzést.

https://ai-hungary.com/hu/tartalom/mi-akademia/ertsd-meg#kihivas

Kategóriák: Szülőknek