Környezetünk védelme érdekében iskolánk az „Áporkáért Egymásért Másokért Alapítványon” keresztül csatlakozott a Biotrans Kft „CseppetSem!” programjához, mely keretében már a háztartási sütőolajat és sütőzsiradékot is szelektíven gyűjthetjük. A gyűjtőedény (felirattal) az iskola bejárata mellett található, és a környék lakói számára is elérhetővé tesszük (az iskola nyitvatartási idejében).  A használt sütőolajat és sütőzsiradékot PET-palackban esetleg befőttesüvegben kell behelyezni a tároló edénybe.  Minden összegyűjtött hasznos kg után az iskola alapítványa visszatérítést kap. Így, aki csatlakozik a gyűjtéshez nem csupán a környezet védelméért tesz, hanem az iskolát is támogatja.
Az olajat nem csak az iskolás gyermekek és szüleik helyezhetik el a gyűjtőhelyeken, a lehetőség mindenki előtt nyitva áll.

Hogy miért fontos ez a kezdeményezés?

Azért, mert:

  • a környezet mentesül a káros hatások alól 
  • az önkormányzat településüzemeltetési költsége csökkenhet, mivel az anyag nem kerül a csatornába 
  • a hulladékfeldolgozó üzemekben kevesebb az olajszennyezés a kommunális hulladékban 
  • a diákok környezettudatossága nő
  • támogatáshoz jut az alapítvány (25 Ft/ kg)

Kérem, tartsák be a kezelési útmutatót, és csak is kizárólag rendeltetés szerint üzemeltessék a kukát, hogy a remek kezdeményezés igazán sikeres lehessen!