Az Alsónémedi Halászy Károly Művelődési Ház és Könyvtár idén is Vers- és Prózamondó versenyt hirdetett a költészet napja alkalmából általános iskolai tanulók részére. Településünket Bócsi Norbert (1. osztály), Both Viktória (2. osztály), Hujber Zalán (2. osztály) és Rumi Balázs József (2. osztály) képviselte. A 2023. április 14-én tartott rendezvényre ifjú versmondóink két művel készültek: Kölcsey Ferenc: Himnusz 1-3. versszaka kötelező elemmel és a saját, szabadon választott versükkel. A zsűri tagjai Döbrentei Ildikó és Levente Péter volt. Hujber Zalán II. helyezést ért el az 1-2. osztályos korcsoportban.
Kis csapatunk jó élményekkel gazdagodva búcsúzott Alsónémeditől. Lelkesen jelentették ki, hogy jövőre ismét szeretnének részt venni e versenyen.

Kategóriák: Iskola